Rosyjski miód

Rosyjski miód

Zabieg miodem...

Zabieg zwany 'Rosyjskim Miodem", to masaż preparatem składającym się z miodu, kwiatowych pyłków i morskich alg. Zabieg ten sklada się z dwóch części, fazy aktwnej i części relaksującej. Ta pierwsza polega na rozprowadzeniu gorącej substancji na naszym ciele i twarzy. Druga zaś część zabiegu to już sam relaks. Masaż rosyjski działa rozgrzewająco i stymulująco, bo sam miód doskonale rozgrzewa.

Masaż działa przeciwzapalnie, poprawia ukrwienie i zmniejsza napięcie mięśni. Poprawia także układ odpornościowy poprzez przyspieszenie przepływu limfy.

Działa także dobroczynnie na skórę, nie zapominając o regenerujących zaletach miodu, który przyspiesza procesy gojenia (miód w medycynie naturalnej powoduje szybsze gojenie się siniaków na ciele). Do zalet takiego masażu można jeszcze dodać iż działa on antyrodnikowo, a więc innymi słowy przeciwdziała starzeniu skóry. Ciało po masażu rosyjskim miodem nabiera jędrności i gładkości, gdyż miód doskonale wygladza wszelkie pęknięcia i regeneruje zniszczony naskórek. Dzieje się tak dzięki potasowi zawartemu w miodzie, który ma przez to działanie bakteriostatyczne i dezynfekujące. Trzeba również dodać iż miód wspaniale nawilża całe ciało.

Zabieg składa się z kilku etapów. Najpierw kosmetyczka robi dokładny demakijaż twarzy oraz peeling całego ciała wspomnianym już miodem, przy pomocy własnych dłoni. Następnie rozgrzewa maskę miodową w specjalnej wodnej kąpieli. Kiedy preparat jest już gotowy kosmetyczka nakłada go na twarz i ciało klientki. Wszystko to odbywa się w klimacie sauny, pod wpływem temperatury, ciało poci się , a nałożony miód powoduje uwalnianie się z organizmu toksyn. Po wyjściu z sauny peeling jest usuwany i kosmetyczka wykonuje odprężający masaż z udziałem alg morskich. Na końcu zabiegu preparat zostaje usunięty, a ciało odpowiednio nawilżone. Cały zabieg trwa ok 60-80 min. a jego koszt to ok. 200 zł.