Problem z nieśmiałością

Problem z nieśmiałością

Nieśmiałość do kobiet to jedna z moich największych wad. Praktycznie od czasu, kiedy to byłem nastolatkiem, nie umiałem przeprowadzić porządnej konwersacji z dziewczyną, gdyż brakowało mi zawsze tematów. Wraz z wiekiem problem ten stawał się coraz to bardziej dokuczliwy. Moje relacje z kobietami stały praktycznie na zerowym poziomie. Idąc do klubu, nie umiałem nawet podejść i przetańczyć z kobietą chociażby dwóch minut.

Wiedziałem, że muszę coś w sobie zmienić, że muszę odnaleźć sposób na pewność siebie, by móc prowadzić w pełni barwne życie towarzyskie i może w końcu znaleźć kobietę, z którą stworzę stały związek. Serfując po Internecie natknąłem się na informację o pewnym kursie, realizowanym z myślą o ludziach z takimi właśnie problemami jak ja. Prowadziła go osoba, która o swoich dokonaniach wypowiadała się medialnie w telewizji. Zapisałem się na pierwszy termin, kiedy kurs ten będzie organizowany.

Po jego zakończeniu wiedziałem, co w moim podejściu było nie tak i co robiłem źle. Słuchając specjalisty, który wypowiadał się do całej grupy, czułem, że to wszystko, jest jak najbardziej kierowane do mnie. Może nie odniosłem natychmiastowych sukcesów z kobietami, lecz wraz z upływem czasu i nabywaniem niezbędnej praktyki przekonałem się, że nie jest to wcale trudne, lecz wymaga tylko i wyłącznie wprawy. Myślę, że w końcu się przemogłem do tego, by teraz wieść w pełni rozwinięte towarzyskie życie.