Osad z mydła i innych kosmetyków do kąpieli trudno wyczyścić ze ścianek prysznica. Nawet gdy po każdej kąpieli od razu będziemy wycierać ścianki kabiny prysznicowej do sucha dużą ściereczką z irchy, pozostaną mocno przywarte do powierzchni szyby zacieki. Uporamy się z nimi, gdy sięgniemy po profesjonalne środki utrzymania czystości.
Jakie środki czystości wybrać do walki z osadem w łazience?
Jeżeli mamy osad na ściankach kabiny prysznicowej i na płytkach, warto zdecydować się na Profesjonalne środki utrzymania czystości, gdyż mają one specyficzne składniki. Unikalny skład takich środków pozwala na zdecydowanie szybsze doczyszczenie gładkich powierzchni.
Można sięgnąć po płyny do gruntownego czyszczenia powierzchni, gdy mamy do czynienia z uporczywym osadem w łazience. Do mycia powierzchni płynem dobieramy odpowiednią gąbkę lub ściereczkę. Warto zwrócić uwagę na fakturę materiału, z jakiego zostały one wykonane.
Szmatka, czy gąbka, co lepsze do profesjonalnych środków utrzymania czystości?
Do rozprowadzania płynu czyszczącego na brudną powierzchnię mogą być użyte zarówno ściereczka, jak i gąbka. Szmatka musi być miękka np. ircha lub flanela. Jeśli chodzi o gąbkę, to musi ona mieć delikatną strukturę przeciwną do tej, która jest używana do mycia garnków.
Miękka i delikatna struktura ściereczki lub gąbki są bardzo ważne, gdyż dzięki nim przezroczyste ścianki kabiny prysznicowej uchronione zostaną przed zarysowaniem podczas tarcia. Niezawodny środek utrzymania czystości ma za zadanie rozpuścić osad z czyszczonej powierzchni, a myjka ma go tylko zdjąć.
Profesjonalne środki utrzymania czystości w płynie, czy w paście, które wybrać?
Pasta zawiera mikrogranulki, zatem może być ona używana np. do szorowania zlewozmywaka, umywalki, wanny i brodzika z osadu, który pozostaje na ich ściankach po myciu lub kąpieli. Ma ona jednak ograniczone możliwości stosowania, gdyż nie nadaje się do mycia kabiny prysznicowej i delikatnej struktury płytek ściennych z połyskiem.
Do kabiny i kafelków warto wykorzystać płynne środki do utrzymania czystości. Zawierają one związki powierzchniowo czynne bez mikrogranulek. Tutaj nie trzeba używać silnego tarcia, aby zdjąć zabrudzenie z czyszczonych powierzchni. Środki kwasowe lub zasadowe rozpuszczają osad bez uszkadzania szkliwa.