Osoby, które zastanawiają się nad liposukcją laserową, zwykle słyszały wiele na temat niewielkiej inwazyjności oraz dużej skuteczności tego zabiegu. Nie oznacza to jednak, że nie mają żadnych pytań odnoszących się do niego. Warto więc poszukać odpowiedzi na te, które pojawiają się najczęściej.
Czym liposukcja laserowa różni się od klasycznej?
Choć nazwa zabiegu wielu osobom wydaje się znajoma, warto pamiętać o tym, że liposukcja z użyciem lasera nie jest jedynie synonimem liposukcji w klasycznym wydaniu. Obie metody są opisywane jako skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że już na tym etapie kończą się podobieństwa między nimi.Zasadnicza różnica dotyczy, oczywiście, inwazyjności. Zabieg w klasycznym wydaniu wymaga warunków operacyjnych, a pacjent jest poddawany znieczuleniu ogólnemu przed jego wykonaniem. Nie bez znaczenia wydaje się jednak również okres rekonwalescencji. W przypadku klasycznej liposukcji należy postępować tak, jak po każdej innej operacji. Gdy w grę wchodzi zabieg laserowy również wskazana jest ostrożność, nawet tego samego dnia można jednak powrócić do aktywności zawodowej. Warto pamiętać również o tym, że liposukcja z użyciem lasera jest tańsza.
Czy do liposukcji laserowej trzeba się przygotować?
Liposukcja laserowa nie wymaga aż tak starannego przygotowania, jak jej klasyczny odpowiednik. Jeśli jednak podczas zabiegu chcemy czuć się komfortowo, podczas pierwszego spotkania z lekarzem dopytajmy, jak powinniśmy postępować w dniach poprzedzających kolejne spotkanie. Zwykle udzieli nam on kilku drobnych wskazówek.Najczęściej można usłyszeć o tym, że wskazane jest wystrzeganie się tych leków, o których wiadomo, że rozrzedzają krew. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej zrezygnować z nich nawet na dwa tygodnie przed zabiegiem. Tuż przed nim nie warto też nadmiernie się forsować. Organizm powinien być silny, abyśmy bez problemów przeszli czas rekonwalescencji. Nie zaszkodzi również, jeśli już na kilka godzin przed zabiegiem zrezygnujemy z jedzenia i picia.